Tkaniny na lampach

Tkaniny na lampach

Marzysz o lampie, której nie ma w żadnym sklepie z oświetleniem? Chcesz ją dopasować idealnie do swoich oryginalnych wnętrz? Możesz stworzyć ją samodzielnie i cieszyć się wspaniałym stylem w swojej sypialni, czy salonie. Wystarczy wybrać odpowiednią tkaninę i przygotować abażur, który będzie od początku do końca Twoim własnym projektem.

Lampa z abażurem z tkaniny to jeden z najciekawszych trendów, jakie dzisiaj pojawiają się w aranżacji wnętrz. Obecnie w naszych pomieszczeniach często umieszczamy takie przedmioty, które wykonujemy samodzielnie, Niezwykle popularne są chociażby stoliki czy inne meble z palet albo ozdoby ze słoików czy butelek, jakie wcześniej wykorzystywaliśmy w swojej kuchni. Samodzielnie przygotowana lampa także wpisuje się w ten trend i może stanowić oryginalny dodatek do naszych wnętrz. Abażur z tkaniny można ozdobić dodatkami w postaci koralików, tasiemek czy błyszczących kryształków. Takie rozwiązania idealnie pasują do wnętrz zaaranżowanych na przykład w stylu prowansalskim.

Z pomocą tkanin od Clarke & Clarke możemy zaprojektować swoje wymarzone lampy. Idealnie nadają się do lamp nocnych, jak i wysokich lamp stojących. Wystarczy wybrać swój ulubiony wzór i zaaranżować przestrzeń w taki sposób, jaki nam najbardziej odpowiada. Motyw, który zastosujemy na abażurze, możemy także powtórzyć na poduszkach czy obiciu krzeseł, a wtedy całość będzie nam się idealnie komponować.

Pomysł na lampę w tureckim stylu

W kolekcji Anatolia marki Clarke & Clark znajdziemy ciekawe inspiracje, rodem z Turcji. Charakterystyczne wzory i miękka faktura przypominają dawne kilimy – kwintesencję elegancji i doskonałego smaku.

Czasami w naszych mieszkaniach czy domach mamy jeszcze relikty z przeszłości. To nie tylko stare fotele rodem z PRL-u, ale także lampy z poprzedniej epoki, które zdecydowanie wymagają odświeżenia. Możemy tutaj również z powodzeniem zastosować ekskluzywną tkaninę i zapewnić sobie atrakcyjną metamorfozę. Jeśli obok stoi też nasz stary fotel czy krzesło, warto skomponować estetyczną całość i stworzyć przytulny kącik do czytania książki i relaksu.

  • Przedstawione przez Ciebie propozycje są piękne i chociaż to nie mój styl i u siebie bym takich kątów nie zrobiła, to jednak gdybym zauważyła u kogoś takie elementy, to na pewno wzbudziłyby we mnie zachwyt 🙂

  • Piękne !