Odnawianie mebli – czas zacząć!

Kolekcja Fidelio - Houles Paris

Odnawianie mebli – czas zacząć!

Pogoda za oknem pozostawia wiele do życzenia. Wprawdzie jeszcze mamy zimę, ale warto już pomyśleć o przedwiosennych porządkach i odmienić swoje wnętrza. Idealnie do tego celu nadają się tkaniny oraz elementy wykończeniowe marki Houles. To francuska elegancja połączona z najmodniejszym designem, który sprawi, że każdy mebel zyska wspaniałe drugie życie. Zanim wyrzucisz stary fotel, kanapę czy pufę – zastanów się nad nowym obiciem, dzięki któremu możesz stworzyć wyjątkowe cudo!

Zanim zaczniemy zmieniać tapicerkę, należy się zastanowić nad koncepcją. Wybór opcji kolorystycznej i decyzja o tym, co tak naprawdę chcemy poddać metamorfozie to podstawa, o której nie można zapomnieć. Jeśli jest to stary fotel czy pufa, może warto do tego dołożyć jeszcze na przykład zasłony? A jeśli kanapę mamy w innym kolorze, to możemy na niej położyć poduszki w nowej odsłonie, by nawiązać do swojej aktualnej koncepcji estetycznej. Możliwości jest całkiem sporo. Jeśli planujemy zmianę tapicerki fotela, warto także nawiązać do tej zmiany w innym elemencie należącym do naszej aranżacji, a całość będzie nam się na pewno lepiej komponować.

Wybór odpowiedniej tkaniny

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniej tkaniny, warto zwrócić uwagę na najnowszą kolekcję Houles, w której znajdziemy ekskluzywną linię Fidelio. To piękne tkaniny żakardowe i szenilowe, które można wykorzystać zarówno do obicia mebli, jak i stworzenia oryginalnych zasłon. W ten sposób mamy pewność, że kolory pasują do siebie po prostu idealnie. Materiał jest wytrzymały, a jednocześnie miękki i przyjemny w dotyku. Ociepla wnętrza i nadaje im ekskluzywności jednocześnie. Można go także wykorzystać do obicia krzeseł. Do wyboru w tej kolekcji mamy aż 39 pięknych kolorów!

Czas na dodatki

Oprócz tkaniny do obicia i na zasłony, warto także postawić na modne elementy ozdobne do wykończenia swoich mebli czy dekoracji okiennych. W kolekcji Houles znajdziemy piękne tasiemki odpowiednie zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. W ten sposób zyskujemy niezbędne materiały do stworzenia swojej wymarzonej metamorfozy. Warto w tym sezonie postawić na żywe kolory i z taką aranżacją powitać upragnioną wiosnę.

  • Właśnie zamierzam obić komplet wypoczynkowy. Szukam tkaniny, która byłaby trwała, a co najważniejsze nie zbierała zbyt wiele kurzu. Zastanawiałam się nawet nad skórą, ale jest ona dość uciążliwa i wymagająca w pielęgnacji….