Dobieramy poduszki do kanapy jako elementu wystroju wnętrz

Pouszki z tkanin Clarke & Clarke - kolekcja Batik

Dobieramy poduszki do kanapy jako elementu wystroju wnętrz

Poduszki odgrywają niezwykle ważną rolę w naszych aranżacjach. Nawet zwykła kanapa może zachwycać, jeśli w odpowiedni sposób dobierzemy do niej dodatki. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne poduszki, warto się zastanowić nad tym, jakimi kryteriami warto się kierować. Najlepsi projektanci proponują nam sprawdzone ułożenia poduszek na kanapach czy sofach, ale można także eksperymentować i tworzyć swoje własne pomysły na dekorację wnętrz. A jak wybrać poduszkę idealną? Warto skorzystać z naszych podpowiedzi.

Rozmiar poduszki ma znaczenie. Podstawowym parametrem, na jaki należy zwrócić swoją uwagę w momencie wyboru poduszek, jest ich rozmiar. Wymiary są dzisiaj dość mocno zróżnicowane. Wiele zależy tutaj od naszej kanapy. Jeśli mamy do czynienia z dużym oparciem, zagłówkami i innymi elementami, które już dość mocno stylizują mebel, to warto postawić na mniejsze poduszki, które delikatnie podkreślą naszą aranżację. W przypadku, gdy mamy bardziej minimalistyczną sofę czy narożnik, można nieco bardziej poszaleć. Świetnie prezentują się zestawienia różnych poduszek. Możemy położyć chociażby trzy duże i uzupełnić je dwiema małymi. Poduszki mogą zajmować całą przestrzeń, ale możemy je także rozmieścić po bokach kanapy.

Kształt – klasyczny czy ekstrawagancki?

Tradycyjne poduszki mają kształt kwadratowy lub prostokątny. Jeśli jednak chcemy postawić na większe urozmaicenie, możemy się zdecydować na zupełnie inne kształty. Wśród tych bardziej ekstrawaganckich możemy znaleźć poduszki przypominające walec, okrągłe czy nawet w kształcie serca. Możliwości jest całkiem sporo, więc warto się zastanowić nad tym, co najbardziej pasuje do naszych wnętrz.

Wzory na poduszkach

Niezwykle ważną decyzją jest wybór odpowiedniego wzoru. Jeśli chcemy być modni, warto stawiać na najnowsze kolekcje, takie jak Batik od Clarke & Clarke. Możemy tutaj znaleźć ciekawe printy i głębię kolorów, dzięki którym nasze wnętrze będzie się doskonale prezentować. Można się zanurzyć w tajemniczym indygo, rozsmakować w apetycznej malinie, czy ożywić wnętrze intensywnym cytrusem.

Tkaniny i jakość

W momencie wyboru poduszek, nie można zapomnieć o jakości wykonania. W naszych wnętrzach świetnie sprawdzą się naturalne tkaniny, jak chociażby bawełna. To materiał stworzony wyłącznie z naturalnych składników, odporny na zniekształcenia, zagniecenie czy kurczenie się, a przy okazji jest przyjazny dla środowiska. Tak dobrane poduszki będą wspaniałą ozdobą salonu, dopełnieniem naszej stylizacji i powodem do wielkiego zadowolenia. Wystarczy tylko wybrać!